Warning: include_once(/www/l/i/u51447/public_html/wp-content/themes/CherryFramework/admin/data_management/update.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /www/l/i/u51447/public_html/wp-content/themes/CherryFramework/admin/data_management/data_management_interface.php on line 5

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/www/l/i/u51447/public_html/wp-content/themes/CherryFramework/admin/data_management/update.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/share/pear') in /www/l/i/u51447/public_html/wp-content/themes/CherryFramework/admin/data_management/data_management_interface.php on line 5
Štrbské Pleso – chodníky - LIGHTECH® spoločnosť s ručením obmedzeným

Štrbské Pleso – chodníky

Štrbské Pleso – chodníky

Štrbské Pleso – chodníky

Investor:              Obec Štrba

Realizácia:           2012

Naša spoločnosť LIGHTECH® je autorom návrhu osvetlenia a iluminácie chodníka a bežeckých tratí okolo jazera Štrbské Pleso, vo Vysokých Tatrách.

Štrbské Pleso je jedným z najnavštevovanejších stredísk cestovného ruchu, s veľkou ponukou rôznych aktivít v rámci zimnej i letnej turistiky. Okolo plesa vedie prírodný chodník, ktorý je využívaný nespočetným množstvom turistov a športovcov, predovšetkým na prechádzky, športovú chôdzu, bežkovanie, či posedenia.

Jazero je svojou rozlohou druhé najväčšie na Slovensku, a jediným najvyššie položeným plesom v strednej Európe bez prítoku rieky.

Spoločnosť LIGHTECH® - ako komplexný projektant - navrhol revitalizáciu infraštruktúry tejto destinácie cestovného ruchu a vykonal rekonštrukciu celého vonkajšieho osvetlenia športového a oddychovo-zábavného areálu.

V mesiaci február 2011 bola ukončená prvá etapa revitalizácie osvetlenia areálu, ktorej predmetom bola aj nová výstavba a rekonštrukcia verejného osvetlenia základnej bežkárskej trate, a zároveň osvetlenia chodníka okolo jazera a všetkých priľahlých chodníkov, vrátane parkoviska známeho hotela Patria.

V rámci rekonštrukcie boli použité  svietidlá s historickým dizajnom - MICENAS IJM INDAL -  pre vysokotlakové halogenidové výbojky CMH 70W v počte 110 ks. Tvar, farebné vyhotovenie a krivka svietivosti svietidiel bola zvolená s dôrazom na subtílnosť osvetľovacej sústavy v chránenom prírodnom pásme Vysokých Tatier. Súčasťou rekonštrukcie verejného osvetlenia bola aj iluminácia drobnej architektúry pamätníka SNP, ktorý sa stal príjemným miestom na večerné posedenie na lavičkách.

V rámci rekonštrukcie bolo vybudovaných a zrekonštruovaných 110 svetelných miest vrátane káblového vedenia a diaľkovo riadeného rozvádzača verejného osvetlenia.

Výsledkom rekonštrukcie verejného osvetlenia chodníkov v okolí jazera Štrbské Pleso je prinavrátenie turistického významu a atraktivity tohto jedinečného jazera v strednej Európe. Umožňuje relaxovať a využívať športovanie širokej verejnosti aj nočných hodinách a v neposlednom rade zvyšuje renomé Slovenska v očiach domácej i zahraničnej klientely cestovného ruchu.

ŠTRBSKE PLESO (3) petr-pazdirek-nocni-strbske-pleso-5314913ea26ce_613x407 IMG_1148 IMG_1143 - kópia DSCF1671 DSCF1670 300_3239 300_3356 DSCF1636 DSCF1639 DSCF1643

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.