fbpx
Menu Zavrieť

BELUŠOV VODOJEM v Trnave

  • Klient: Trnavská vodárenská spoločnosť a.s.
  • Dátum: 2011
  • Info: BELUŠOV VODOJEM V TRNAVE

BELUŠOV VODOJEM V TRNAVE

Investor:          Trnavská vodárenská spoločnosť a.s.
Projekt:            Ing. Radoslav Vanek, Ing. Richard Kačík
Realizácia:       LIGHTECH s.r.o,    Rok 2011

Na základe inšpirácii zo zahraničia sa vedenie Trnavskej Vodárenskej Spoločnosti rozhodlo realizovať ilumináciu vodárenskej veže.

Boli sme úspešní v tendri na ilumináciu veže, ktorý sme získali na základe inicializácie a konceptu osvetlenia veže.

Dominantou má byť nádrž, ktorá má symbolizovať prítomnú vodu, preto jej farebný tón je modrý. Piliere a rebrová konštrukcia mala pôsobiť veľmi čisto a rebrovanie je v negatívnom kontraste s vežou vodojemu. Strecha vodojemu tvorí ozdobu vodojemu a jasové pomery sú vyššie, tak aby bol vodojem viditeľný z diaľkových pohľadov ako napríklad z obchvatu Trnavy alebo z diaľnice D1.

Vodojem je najvyššou stavbou v okolí a bolo nutné sa vysporiadať so sústavou bleskozvodu tak, aby nebola ohrozená funkčnosť LED svietidiel a výbojkových reflektrov s elektronickými predradníkmi.

Dbali sme na to, aby svietidlá boli servisovateľné  a dostupné cez bežne prístupné miesta so základnou horolezeckou výbavou.

Nasledovalo spracovanie projektovej a výrobnej dokumentácie a ďalej bol potrebný schvaľovací proces, pretože objekt je národnou technickou pamiatkou. Zakrátko sme pristúpili do realizácie projektu, ktorá prebehla podľa harmonogramu.

Projekt sa podarilo zrealizovať v krátkom čase, a veríme, že prispeje k obohateniu večernej atmosféry Trnavy.

Viac informácii nájdete na stránke http://www.trnava-live.sk/2011/05/11/vodarenska-veza-dostala-nove-nocne-saty-a-v-noci-nadherne-svieti/

Fotografie boli prevzaté zo stránky www.trnava-live.sk